[Sobe/Stanovi][München] Razmjena informacija

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#1 [Sobe/Stanovi][München] Razmjena informacija

Post by developer10 »

Budući da na forumu ima dosta članova koji žive i rade u Njemačkoj, molio bih one koji su konkretno u Münchenu da mi se jave privatnom porukom ukoliko imaju neke informacije o ponudi:

- WG soba
- stanova
- povoljnih hostela
- itd.

na kraći i duži period. U mom slučaju treba biti moguća i prijava na toj adresi.

Naravno, možemo pokušati temu održati aktivnom s ciljem razmjene informacija. Ima zaista mnoštvo njemačkih stranica u tu svrhu ali ima i dosta prevaranata (lažnih oglasa) na njima.
missko
Posts: 11433
Joined: 22/02/2008 13:22

#2 Re: [Sobe/Stanovi][München] Razmjena informacija

Post by missko »

Imaju ljudi drze te pensione Minhen i okolica krevet se placa sa prijavom od 10 eura po danu pa dalje. Obicno u jednoj sobi ima kreveta koliko moze stati 4 i vise uglavnom pasji zivot
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#3 Re: [Sobe/Stanovi][München] Razmjena informacija

Post by developer10 »

missko wrote:Imaju ljudi drze te pensione Minhen i okolica krevet se placa sa prijavom od 10 eura po danu pa dalje. Obicno u jednoj sobi ima kreveta koliko moze stati 4 i vise uglavnom pasji zivot
Vjerujem, ali ovo je katastrofa za naći išta, pa i sobu. Moj je problem i veći jer još nisam tamo, tek 13.8. uveče stižem. Tako da ću morati i u pansionu uzeti ako ne nađem šta bolje.
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#4 Re: [Sobe/Stanovi][München] Razmjena informacija

Post by HB_BHF »

Nemoj odustajati, imaš još vremena. Doduše, ne možeš naći stan za august, ali možeš od septembra da dobiješ. Ja sam stan našao doslovno 10ak dana prije nego što sam počeo raditi. Znači završio sa useljavanjem i odmah sutra na posao.
Moj ti je savjet da zoveš brojeve sa oglasa(immobilienscout24, immowelt ili novine). Znači ništa mail već samo poziv. Mailove ne gledaju nikako.

Sretno.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#5 Re: [Sobe/Stanovi][München] Razmjena informacija

Post by mousstapha »

Zna se desiti da preko maila prime i do 1000 zahtjeva.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#6 Re: [Sobe/Stanovi][München] Razmjena informacija

Post by valjuga »

Stanujel se u Munchenu ?
:mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: [Sobe/Stanovi][München] Razmjena informacija

Post by Truba »

HB_BHF wrote: Mailove ne gledaju nikako.
nijemci a ne gledaju? :D
Post Reply